Ümit Özdağ’dan Yunanistan’a tatile gidenlere tepki. ‘İşgalci Yunan’a para aktarma tatilini ülkende yap’

Türkiye’deki enflasyonla beraber tatil beldelerinde tavan yapan fiyatlardan şikayetçi olan vatandaşlar, tatil için kapıda vize uygulaması olan ve Türkiye’ye nazaran daha ucuz olan Yunan adalarını tercih ediyor.

Tatilini makul fiyatlarda yapmak isteyen vatandaşlar Yunan Adalarına akın etmeye başlarken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir kez daha Yunan adalarına ilişkin yaptığı eleştiri ile gündem oldu. Özdağ, kapıda vize uygulamasının başlaması ile adalara artan ziyarete ilişkin haberlere tepki gösterdi.

ÖZDAĞ: YUNAN’A PARA AKTARMA

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, tatil için Yunan adalarını tercih eden vatandaşlara yönelik sosyal medya hesabından paylaştığı bir gazete sayfası ile konuya ilişkin düşüncelerini şu ifadeleri kullandı:

“Böyle olsa bile lütfen unutmayın, Ege yani Adalar Denizi’nde onlarca adamız Yunan ordusunun işgali altında iken Yunan Adalarında harcayacağınız her Avro Yunan ordusuna yakıt ve cephane olarak gidecektir. İşgalci Yunan’a para aktarma, tatilini ülkende yap.”

Paylaşıma çok sayıda vatandaştan tepki yağdı.

“BEN UCUZ KALAMAR YEMEKTEN BAHSETMİYORUM”

Gelen tepkiler üzerine de açıklama yapan Ümit Özdağ, paylaşıma karşı çıkan vatandaşların Türkiye’deki esnafın kazık attığını ifade ettiğini belirterek, bunun doğru olduğunu söyleyerek, bunların “AKP’nin kötü ekonomi yönetiminin yol açtığı enflasyonist ortamdan istifade eden kazıkçılar” olduğunu kaydetti.

Özdağ açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Ben işgal edilen topraklarımızdan bahsediyorum. Fethiye, Bodrum, Kuşadası, Gökçeada kadar Türk olan ve Yunan ordusunun işgal ettiği, AKP’nin işgali seyrettiği adalardan bahsediyorum. Ve ucuz da olsa lezzetli de olsa işgalci ülkeye para kazandırmayı, işgal edene de edilmesini seyredene de tepkisi kalmayı doğru bulmuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x